Митні правила Угорщини

– Ввезення і вивіз іноземної валюти не обмежене, проте суми понад 10 тис. євро або їх еквівалент у валюті або їх еквівалент у іншому вигляді (цінні папери, облігації, чеки та ін.) на одну людину обов'язково декларуються.

– Вивеення з Угорщини антикваріату, творів мистецтва, виробів із золота і срібла потребує спеціального дозволу Угорського Національного Агентства Культурної Спадщини).

– Без мита можна ввозити тільки пальне, що знаходиться в стандартному баку автомобілів, а також не більше 10 л пального в окремій ємкості.

– Дозволений вивіз з країни предметів і речей, внутрішня оборотна вартість яких у форинтах не перевищує суми, еквівалентної 1200€ (поштою - не вище 50 тис. форинтів).
– Дозволений безмитний вивіз особистих речей на суму не більше 100 тис. форинтів, для осіб не молодше 17 років – до 200 шт. сигарет або 50 шт. сигар, або 250 гр тютюну або комбінація вказаних тютюнових виробів вагою до 250 гр, до 2 л вина і 1 л лікеро-горілчаних напоїв, до 1 л одеколону, 250 мл туалетної води і 100 мл парфумів, а також придбаних в Угорщині товарів загальною цінністю не більше 270 тис. форинтів, що не проходять по категорії «товарної групи». У разі провезення цінних речей пропонуємо не тільки заявляти про це усно при проходженні митного огляду, але і вносити до митної декларації письмово. 

– У необмеженій кількості вивозяться товари, придбані за форинти (походження останніх необхідно довести сертифікатами про обмін конвертованої валюти в офіційних пунктах або квитанціями при знятті форинтів з валютного рахунку в банку).

– Особи, що мають потребу в постійному прийомі ліків, можуть провозити ліки, прописані лікарем, в кількості, необхідній на час подорожі. Ввіз наркотичних засобів та психотропних речовин, підлягає окремій процедурі ліцензування.
З метою прискорення руху в міжнародних річкових та аеропортах, а також на деяких автодорожніх пунктах залежно від форми декларування товарів, декларант може сам обирати митний режим, тобто вирішує, яким коридором йому скористатись: «зеленим» чи «червоним». 
Усному декларуванню відповідає «зелений» коридор. «Червоним» коридором користуються при необхідності письмової декларації або митної квитанції.

Візовий режим Угорщини

Угорщина є країною Шенгенської угоди. З 21 грудня 2007 р. договірними сторонами Шенгенської угоди є наступні держави:
Австрія, Бельгія, Голландія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція. Громадянам України для в’їзду в Угорщин потрібен діючий (міжнародний) закордонний паспорт, а також дозвіл на в’їзд (віза) чи дозвіл на перебування.
Для короткострокових гостьових поїздок в Угорщину максимум до трьох місяців перебування в кожному півріччі (починаючи з першого в'їзду) Вам потрібна віза категорії С.
Якщо Ви запланували перебування не з туристичною метою максимум на 6 місяців, наприклад, як студент на один семестр, з метою роботи на підприємстві, як артист для виступів в Угощині, дослідник, Вам потрібна віза категорії D+C (національний дозвіл на перебування, комбінований з перебуванням в усій Шенгенській зоні).
З метою перебування, яке триватиме довше, ніж 6 місяців, Вам потрібен дозвіл на перебування.
Заяви на оформлення дозволу на перебування подаються в консульському відділі та направляються для прийняття рішення до компетентної установи угорських внутрішніх органів.
Консульський відділ працює для прийому документів з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 13:00.

© www.airbus.com.ua  «Трансферна компанія AIR BUS™»